PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 803
oceny
8,5 10 1 406803
8,7 48
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Obejrzałem ten film raz, bo mój facet wyciągnął mnie do kina na film ambinty. W życiu tak się nie wynudziłem! Film w sumie o niczym i do niczego. I na dodatek Jack Nicholson!(wole go w repertuarze typu "Lepiej być nie może" czy "Kłopoty z facetami") Dlaczego Forman spieprzy wszystko, czego sie dotkie?! Ani to wybitne kreacje, ani wybitny scenariusz... nie wiem, po co ten film powstał. Chyba po to, by zaśmiecać półki:) To nie jest prowokacja... to moja opinia:)

ocenił(a) film na 9
Brandis

Dziwię się Twojemu facetowi, że jeszcze z Tobą jest bo ja z takim tłumokiem bym nie wytrzymał, musisz być bardzo ładna bo z powodu inteligencji z Tobą nie jest. Ty do łóżka inna do rozmowy co?

ocenił(a) film na 10
Charlie_M_

raczej bardzo ładny,z tego jak pisze wynika że jest mężczyzną

ocenił(a) film na 8
Charlie_M_

kretyński, kompletnie nie mają cy nic wspólnego z filmem komentarz. daruj sobie takie 'obiektywne oceny' panie ambitny

Brandis

Jestem facetem i znam się na kinie! A co to Cię obchodzi, zo robimy w łóżku!

ocenił(a) film na 9
Brandis

A Ty co chłopak Raczka? pisanie takich bzdur dyskredytuje Cię jako znawcę kina hahahaha "Lepiej być nie może" albo "Kłopoty z facetami" Lepiej to on może zagrał tylko w "Lśnieniu"

ocenił(a) film na 9
Brandis

po glosach jakie oddales na filmy wynika ze wogule nie znasz sie na kinie...mozna nie lubic ojca chrzestnego ale 1? to juz nawet nie jest kwestja gustu bo za sama gre nalezy sie conajmniej 7...

ocenił(a) film na 10
Brandis

Widac, ze kolezanka. Cioty na niczym sie nie znaja.;]

Jim_Bim

Miło z twojej strony
Jako zdeklarowana biseksualista poczułam się urażona Twoją wypowiedzią. Zastanów się następnym razem
zanim napiszesz taki bzdury. Pozatym mogę podać Ci bardzo długą listę zasłużonych, szczególnie w
środowiskach artystycznych, gejów i lebijek.
Widać, że z tolerancją, szczególnie względem mniejszości seksualnych większość Polaków jest jeszcze daleko
w polu...


Niech Moc będzie z wami.

ocenił(a) film na 9
HoldenColin

'Pozatym mogę podać Ci bardzo długą listę zasłużonych, szczególnie w
środowiskach artystycznych, gejów i lebijek. '

No nie? Skłoniłbym się do wypowiedzi, że 95% znanych osobistości to homoseksualiści!

Tak samo możesz wymienić długą listę znanych czarnoskórych ludzi, znanych Japończyków, czy znanych Żydów. Wiadomo, każda rasa/grupa społeczna/mniejszość musi mieć 'w swoich szeregach' znanych ludzi.

Wymienić Ci zasłużonych heteroseksualistów?:)

ocenił(a) film na 8
Jim_Bim

Ciotą możesz byc Ty, skoro nie tolerujesz tego, że ktoś ma odmienna orientaje !! To, że ktoś jest "inny" niż reszta społeczeństwa nie wyklucza Go od możliwości oceniania i krytykowania filmów.
Co nie znaczy, że zgadzam się z założycielem tego tematu, ale mimo to rzucają mi się w oczy niektóre Wasze wypowiedzi jak np "Cioty na niczym sie nie znaja.;] "
peace ;]

Jim_Bim

"Widac, ze kolezanka. Cioty na niczym sie nie znaja.;]"

Gej Clive Baker nakręcił jeden z najlepszych najlepszy horror w dziejach kina "Hellraiser".

ocenił(a) film na 9
Brandis

ja jednak uwazam ze to prowokacja, a jesli nie no to jednak jestes tym typem geja ktory afiszuje sie swoim gejostwem i zachowuje sie jak baba...moze miales byc kobieta?

conrado2991

A właśnie, że nie! Nie afiszuję się z tym, kim jestem. I nie widać po mnie, że jestem gejem. A ten film... moim zdaniem....także do tego namawia, by nie bać się, tego kim się jest.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
conrado2991

ludzie!!! to jest forum o filmach a nie o prawach dla gejów!!! :/

ocenił(a) film na 10
Brandis

dobra, większa część wypowiedzi to opinia. przedostatnie zdania - prowokacja w najgorszym guście :/

i przepraszam, ale mimo wszystko (tu pozwolę sobie wyrazić z kolei moją OPINIĘ) Forman w większości przypadków, to czego się nie dotknie, to zrobi arcydzieło (no sorry, Amadeusza widziałeś??). i to jest jednym z nich.

przepraszam, ale niewybitny scenariusz?!to co jest dla ciebie wybitnym scenariuszem???

a niewybitne kreacje - no sorry wielkie, ale ja na koniec filmu się przez Jacka PORYCZAŁAM... tak mi było smutno... aż się cieszyłam, że Wódź go zabił... i jednak żeby u kogoś wywołać aż tak silne uczucia kreacja musi być mocna

mimo wszystko pozdrawiam... :)

ocenił(a) film na 9
Lucy_in_the_Sky_with_Dia

hurrrraaaa mam pierwszy zablokowany post xD a autora tez mogli by zblokowac, tak zaby zablokwac fale ujemnego przyrostu;]

użytkownik usunięty
conrado2991

Co raz więcej ostatnio prowokacji na filmwebie...

prowokacji to pryszcz, a ile chamstwa, bluźnierstwa i pseudofilomanów, wypowiadających swoje kolorowe farmazony - jak np. koleś od tematu.

herbatkaherbatnik

Bym powiedział Tobie brzydko, ale od dawna nie klnę...

ocenił(a) film na 9
Lucy_in_the_Sky_with_Dia

świetnie, dziewczyno.
ja na przykład nie widziałam tego filmu (JESZCZE).
prosiłabym o więcej rozwagi i na przyszłość, nie pisz jak dany film się kończy, NAWET jeśli się PORYCZAŁAŚ.
poza tym, taka rada, wyrażając własną opinię nie musisz ciągle przepraszać, szczególnie osoby, która ma po
prostu inne zdanie, "i przepraszam, ale mimo wszystko(...)", "no sorry, Amadeusza nie widziałeś(...)",
"przepraszam, ale niewybitny scenariusz(...)", "no sorry wielkie, ale ja(...)". Niepotrzebnie, naprawdę.
Z drugiej strony, żeby "u kogoś wywołać tak silne uczucia" kreacja wcale nie musi być mocna. Pomyśl o tych
wszystkich Czternastkach, dla których "Szkoła uczuć" jest arcydziełem i ryczą jak bobry, patrząc jak to głowny
bohater, zamieniony za sprawą miłości, boleje bo stracie ukochanej Mandy Moore.
Z Bogiem.

ocenił(a) film na 10
basia_chodzicka

grzecznie przyjmuję odpowiedź. przepraszam że zepsułam Pani film. mam nadzieję, że i tak obejrzy Pani to arcydzieło.

a teraz chcę poinformować, że post mój pisany był w stanie "skrajnego stanu nerwowego" (konkretnie zdegustowania), a częste powtarzanie słowa "przepraszam" w różnych językach należy potraktować jako figurę retoryczną.

pragnę również poinformować,że porównanie emocji, które wywołać może kreacja Jacka Nicholsona w tym filmie, do płakania na "Szkole uczuć" uważam za poważne nierozumienie ludzkiej psychiki.

pozdrawaiam

ocenił(a) film na 9
Brandis

"lol!" to bardzo dobry tytuł dla tej wypowiedzi (:

ocenił(a) film na 10
Brandis

wiecie co ludzie,
nie wiem po co komentować takiego typu wypowiedzi, nawet jeśli to nie prowokacja to albo wyjątkowy kiepski gust albo po prostu głupota. Jakby dać sobie spokój i zostawić to bez kontrofensywy może byłoby tego mniej. Ale wiem że widząc taki post trudno się powstrzymać i zganić ignoranta ;) czemu sam też teraz ulegam. A 'LOL!' to faktycznie tytuł godny osoby typu Jola Rutowicz albo inna Doda.

mnjhau

To piękny film
To piękny film
Który dał nam Pan
Który dał nam Pan
Weselmy się i radujmy się nim!

Jazin z Bazin bardzo fajny jest
Jazin z Bazin to nie byle pies

Koniec podnietki filmowej!!!

ocenił(a) film na 10
Brandis

Polecam ci krem nivea jest bardzo dobry i ambitny ot to nie prowokacja to moje zdanie :)

ocenił(a) film na 9
Brandis

zawsze uważałem że homoseksuwalizm to choroba psychiczna...

skywalker_2

Nie masz nic mądrego do przekazania...jajogłowy heteryku...a piszesz. Dlaczego?

ocenił(a) film na 9
Brandis

heh, czy wy naprawdę nie macie nic do roboty?

Brandis

Jak wielokrotnie powtarzałem - każdy ma prawo do wyrażania opinii i nikt nie może mu tego zabronić. Mogę się jedynie z nią nie zgodzić i to właśnie czynię. Niech chociaż przemówi do Ciebie fakt, że film jest w piątce najlepszych produkcji kinowych wszechczasów - kilka tysięcy ludzi przeciwko Tobie? Ktoś się tutaj musi mylić i na pewnie nie są to ludzie...

Jak dla mnie film rewelacyjny... a kreacja Jacka Nicolsona jest jedną z najlepszych, jakie widziałem, choć i tak wódz wymiata :D

Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sly1111

Co za słownictwo! No, ale jaki film taki rozwój....

sly1111

Cóż za słownictwo! Jaki film, taki rozwój - nie dziwi nic....

ocenił(a) film na 10
Brandis

Wybacz, ale myślę, że Twój facet za dużo od Ciebie oczekiwał zaciągając Cię na film, do którego najwidoczniej nie dojrzałaś i chyba nigdy nie dojrzejesz...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
gatta_777

Ha! Wolę bardziej ambitne kino jak "Biegnij Lola, biegnij" czy "Nie czas na łzy". Ale do tego kina chyba nie dojrzałeś/-łaś Ty...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
EaZy_E

czy na tym forum są jakieś reguły?
bo ja nie mam ochoty czytać takich tekstów :/
też mnie denerwuje podejście zalozyciela tematu, nie zgadzam się z nim ale ludzie trochę kultury i tolerancji. Bo zachowujecie się jak banda chamów i homofobów.

Brandis

Jeżeli to nie jest prowokacja to ja jestem Hans Kloss

ocenił(a) film na 10
Brandis

wsadź sobie w dup.ę ten "LOL"

helvetti

Czy wy wszyscy możecie w końcu dojrzeć? Bo wasze zachowanie jest poniżej najniższej krajowej:)

ocenił(a) film na 10
Brandis

noo ostro pojechałeś;]]
mówię do założyciela tematu.

Nie jestem jakąś wielką miłośniczka tego filmu, owszem lubię go, no ale...;]]

ale chyba miałeś świadomość, że swoją wypowiedzią sam rzuciłeś się na pożarcie fanom;p

ocenił(a) film na 10
Brandis

A czytałeś może książkę "Lot nad kukułczym gniazdem" jeżeli nie, to serdecznie polecam;) A co do filmu...to wiadomo, że każdy ma inne gusta, ale nie można krytykować filmu bez konkretnych argumentów.

"W życiu tak się nie wynudziłem! Film w sumie o niczym i do niczego. "

To żaden argument. Moim zdaniem film pokazywał wpływ społeczności na jednostkę. Na samym początku jednostka buntuje się, chce coś zmienić i nie może pogodzić sie z losem, ale wszystko kończy się ...sami dobrze wiecie. Nie wiem, czy dobrze to rozumiem, ale ja tak to odebrałam.

"Ani to wybitne kreacje, ani wybitny scenariusz... nie wiem, po co ten film powstał."

Zwróć uwagę, że film powstał w 1975( a właściwie wtedy była premiera) także na boskie kreacje nie ma co liczyć. A poza tym, czego wymagałeś od szpitala psychiatrycznego?:P Jakie mogły tam być stroje?? A co do scenariusza...film został nakręcony na podstawie książki, także za wiele nie mogli zmienić. Jednak nadal jestem przy tym, że film był i będzie genialną produkcją. Spójrz na to z innej strony...widzimy ludzi całkiem normalnych, którym ktoś wmówił, że są chorzy. Moim zdaniem oni są zagubieni albo czegoś im brakuje(zobacz film "zabić wspomnienia")

"Chyba po to, by zaśmiecać półki"
Wiesz to klasyk, także śmieciem nie można go nazwać. Ale muszę powiedzieć, że dopiero teraz zaczynają pojawiać się filmy(??), które zaśmiecają półki -HSM:p Oczywiście nie chcę zranić fanów tego filmu, także proszę nie brać moich słów do siebie.

A wracając do Ciebie to nie odbierz moich słów źle. Nie obchodzi mnie to czy jesteś bi, homo czy hetero, ja wymagam po prostu konkretnych argumentów od ludzi, którzy mają jakieś "ale" do filmu czy książki. I na koniec chcę powiedzieć, że martwi mnie nietolerancja na forum, ale to tylko moje zdanie. pozdrawiam

Aneta_

"A poza tym, czego wymagałeś od szpitala psychiatrycznego?:P"

Hmmm... po obejrzeniu "Przerwanej lekcji muzyki" już niczego.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

drogi panie u góry, mówisz, że Brandis powinien się leczyć...

wydaje mi się, że ty chyba też, skoro mylisz ludzi z urządzeniami od rowera.

ocenił(a) film na 10
Tarantinka19

znaczy się, źle się wyraziłam...Brandis nie twierdzę, że ty się powinieneś leczyć;)

ocenił(a) film na 8
Brandis

a ja po prostu myślę żeby zrozumieć film tego rodzaju ,nie można mieć zlasowanego mózgu tymi wszystkimi beznadziejami dzisiejszych czasów...tyle...

Brandis

Brandis, jesteś gejem ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones