PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 406 803
oceny
8,5 10 1 406803
8,7 48
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

OMG!!!

ocenił(a) film na 1

NIEWIEM JAK TAK STARE FILMY MOGĄ BYĆ W TOP 100!! LUDZIE PRZECIEZ TAM JEST 0 EFEKTOW SPECJALNYCH! LUDZIE PRZECIEZ W TAKICH STARYCH FILMACH WSZYSTKO WYGLADA TAK SZTUCZNIE ZE AZ GŁOWA BOLI...TEN FILM NIE ZASŁUGUJE NAWET NA 1! NIE OBRZEJRZALEM GO ALE WIEM ZE TAK JEST BO NIE MA INNEJ OPCJI!! TO TAK SAMO JAKBY KOMPUTER Z PRZED 20 LAT MIALBY BYC LEPSZY OD TYCH WSPÓŁCZESNYCH! DOBRE FILMY ZACZYNAJA SIE JAK DO MNIE OD 1995 roku w ktorych sceneria, efekty, wyglad aktorow i muzyka bardziej mi odpowiada...pozdrawiam wszystkich

ocenił(a) film na 10
herbul

Brawo, skreślasz wszystkie najlepsze filmy wszechczasów, bo nie ma w nich efektów specjalnych?
Proponuje zejść z kompa, wyjść przed dom i pograć w klasy z innymi ośmiolatkami... A jak już dorośniesz to możesz to wtedy udzielaj się na forum, bo jak narazie robisz z siebie totalnego durnia.

A co do sztuczności to już nie będę komentował... ręce opadają...
Nie-pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
herbul

hmmmmm albo marna prowokacja albo jestes po prostu za glupi na dobre kino... rozumiem ze niektorych moze razic kino lat 30' ale lata 80':O ile Ty dzieciaku masz lat? i jakie Ty starsze filmy widziales?? a i tak btw Twoje zycie musi byc smiertlenie nudne bo nie ma w nim efektow specjalnych

ocenił(a) film na 10
herbul

Och, co ja bym oddał żeby mieć takiego w zasięgu swojego buta. Twój wiek = 10 lat albo poziom IQ 30! napewno conajmniej jedno z dwóch.

ocenił(a) film na 10
Spinoza

herbul bezmózgu :) od kiedy to są potrzebne efekty specjalne w dramacie psychologicznym :/

herbul

Herbul jesteś taki żałosny że aż głowa boli a twój gust filmowy można o kant dupy rozbić. Nie wiem ile ty masz lat, ale wypowiadasz sie jak pieciolatek dla którego "Mroczne Widmo" powinno dostać nieskończenie wiele Oscarów, bo gdzies usłyszałes ze Oscary to b. ważne nagrody filmowe.

P.S. Jeśli cie bolą oczy od oglądania filmów to w ogóle ich nie oglądaj i nie wypowiadaj się w tak kretyński sposób pod jednym z najlepszych filmów kina.

Niech cię czołg rozjedzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
rewolwerowiec

dobra darth pablos skacz juz kozaczyc... NIELUBIE TAKICH STARYCH FILMOW I JUZ! NIEPODOBA MI SiE W NICH JAKOSC OBRAZU, JAKOSC DZWIEKU -to sa głowne powody .. pozdro i skaczcie juz na mnie najezdzac!!

herbul

herbul ty tak naprawde czy tylko udajesz bo ja juz nie wiem

ocenił(a) film na 10
duende_2

Sorry za "bezmózga" ponioslo mnie bo bardzo lubie ten film. Ta dyskusja raczej nie ma sensu panowie :P

ocenił(a) film na 10
Nepik

Ja też uważam, że nie ma co sie kłócić... Film jest świetny i koniec. A jak ktoś pisze, że plastik jest lepszy to mnie krew zalewa :]

Pozdro! ;)

ocenił(a) film na 10
herbul

Ok, może i mamy te 10 lat, bo nie potrafimy opanować swoich emocji. Ale Ty ostatnim postem pokazałeś, iż mimo, że masz te 20 lat jak sam twierdzisz to zachowujesz sie na poziomie ułomnego 6-latka... Jeszcze zrozumiałbym gdybyś swoje przekonanie poparł jakąś sensowną krytyką a nie wywodami o plastiku... Plastikowe to są właśnie te efekty specjalne, które Cie tak rajcują. Czasami tak przedobrzone, że rzygać sie chce...

Kto twierdzi, że im starszy film tym lepszy? Po prostu dawniej kino nie było tak obliczone na zysk jak teraz. Ten cały rozmach o którym piszesz, efekty i inne bajery to jest jedna wielka komercha obliczona na takich jak Ty. I który skomercjalizowany reżyser jest lepszy? Podaj przykład. Bo teraz niewielu opiera sie komercji... A na pewno Twoi ulubieńcy nie sa jednym z nich.

Ogólnie to nie mam nic do kina rozrywkowego. Ale nastepnym razem jak bedziesz chciał zabłysnać na forum w ten sposób to wiedz, że niektórzy prawdziwi fani kina mogą sie zdenerwować...

Pozdro! ;)

ocenił(a) film na 1
polok

No sorry moze moj pierwszy post byl na poziomie dzicka bo byl napisany w nerwach-zbulwersowalem sie tym ze tak stare filmy sa na takich wysokich pozycjach.. nie lubie starcych filmow..nawet jak fabuła byla by w nich swietna to i tak by mi przeszkadzał obraz. Moim ulubionym filmem jest matrix i to nie z powodu efektów specjlanych ! łacznie ogladalem matrixa moze z 30 razy i za kazdym razem dostrzegałem cos nowego i za kazdym razem fajnie mi sie ogladalo wiec ja chcialbym zeby to matrix zajmowal miejsca w czołowce ..a nie zajmuje przez złosliwych ludzi ktorzy specjalnie wystawiali mu niskie oceny zeby tak sie nie stalo (wystarczy popaczec na ilosc glosow na matrixa i mozna sie domyslic ze tak bylo) pozdro.

ocenił(a) film na 10
herbul

Spoko, o gustach sie nie dyskutuje. To, że nie podobają Ci sie stare filmy z powodu obrazu to Twoja sprawa. A co do "Matrix'a" to mi tez sie w sumie podobał, bo jest jedyny w swoim rodzaju. Ale dla mnie wzorcowy przykład komercji to są jego kontynuacje. Porażka na całej linii i chyba przyznasz mi racje :) Wiecej sie nie bede rozpisywał na temat "Matrix'a", bo to nie forum o nim tylko o "Locie nad kukułczym gniazdem".

Ja na Twoim miejscu nie przejmował sie pozycją jaką zajumuje Twój ulubiony film na liscie filmwebu tylko zapuścił go sobie 31 raz i cieszył sie nim :]

Pozdro!

herbul

Szanuję Twoje zdanie na temat starych filmów i w 100% się z nim NIE zgadzam (jak ja lubię swobodę własnego zdania :D) Mógł bym wymieniać pewnie setki filmów z lat wcześniejszych które są dziełami ogólnie cenionymi i są rzeczywiście bdb, wcale nie dużo technicznie gorsze, mógłbym wymieniać dziesiątki argumentów za wyższością niejednego filmu z lat 80 itp . co pewnie i tak Twojego zdania nie zmieni :) Owszem - technicznie są w większości te filmy gorsze, muzycznie - z tym bym się kłócił, wygląd aktorów LOL - nie komentuje - no cóż taki już twój gust.
Dla mnie film Ten jest dziełem bezapelacyjnie jednym z górnej półki, zresztą wspomniany "nieszczęsny" matrix (nie mówię że zły - po prostu jest on argumentowany i męczony w setkach topików o innych filmach) który jest krokiem milowym w technice efektów specjalnych lecz fabularnie nie jest on taki głęboki i odkrywczy jak się może zdawać - IMHO jest on pod pewnym względem wtórny (mam tu na myśli choćby GITS itp) co nie zaprzecza temu że jest bardzo dobrym filmem który się przyjemnie ogląda (i to nie tylko raz:))

PS. cytat herbula "LUDZIE PRZECIEZ TAM JEST 0 EFEKTOW SPECJALNYCH!" takie hasło + "Lot nad kukułczym gniazdem" = BOŻE NIEEE!!!! <- co jak co ale film tego typu i taki argument, proszę Cię bardzo, weź Pan wstydu oszczędź
PS2. kolejny cytat herbula "lepszych rezyserow" jezz... bez takiego za przeproszeniem "pierdolenia" argument taki WOW (część starszych reżyserów nie potrzebowała takiego budżetu i techniki żeby zrobi doskonały film - a gdyby taki mieli to pewnie można tylko zyskać).
PS3. Mimo że lubię dobre stare filmy to nie uważam że co starsze to lepsze (przecież to nie wino:))

pozdrawiam

Hanss_old

Nie chce mi sie zabardzo dyskutowac z toba na temat filmow bo widze ze twoj gust jest hmm jakis taki dziwny:P. Jesli ty w filmach cenisz efekty specjalne to gratuluje , jesli dla ciebie film musi miec budzet 200 mln i wtedy jest swietny to gratuluje , a np pila 1 ci sie nie podobala?? tamten film kosztowal ile 4,5 mln $ ?. Widocznie jestes za mlody zeby docenic pewne rzeczy , gdy ja mialem np 14 lat tez bym tak powiedzial. Dla mnie w filmie najwazniejsi sa aktorzy , ich gra , fabula , miodnosc to cos co przykowa do ekranu , u mnie top 10 otwiera skazani na shawshank , film gdzie efekty specjalne sa zerowe:P 2. Forrest Gump a lot na kukulczym gniazdem tez jest w top 10 te filmy maja dusze , glebie , najnowszym filmom tego brakuje poza paroma wyjatkami

wilkolak111

wilkolak111 ciag dalszy. Wlasnie zauwazylem twoja wypowiedz odnoscie ojca chrzestego , patrze ze wkleiles te same wypowiedzi do kilu filmow he. Nawet ci sie nie chcialo jakos tego uzasadnic, chcesz poprostu skrytykowac filmy na pierwszych miejscach w rankingu filmwebu ( pewnie nawet ich nie ogladales) a wyslawiasz swoj genialny film matrix wiesz co? matrix to kiszka;]. Zazdrosny jestes czy co?:P a co do tak podkreslanej mocno jakosci obrazu , to jesli tak ci na niej zalezy to czlowieku ogladaj filmy zakodowane w H264 z dzwiekiem AAC badz hdtv w 1080i(w takiej rozdzialce czesto ogladam) tam jest obraz jak zyleta a nie ogladasz marnej jakosci xvida albo gorzej jakiegos TS bo wyszla jakas nowosc i musisz obejrzec lol

wilkolak111

Rozumiem ze komentarz był odnośnie wypowiedzi herbul'a, bo już się wystraszyłem:)
pzdro

ocenił(a) film na 10
herbul

Ja mam taka propozycje - moze zrobimy konkurs na najwiekszego kretyna tego forum... ale w sumie to nie ma sensu bo Herbul juz wygral :)
Jak zyje nie widzialem takiego durnia...
"Mam juz 20 lat" chyba fizycznie bo psychicznie to jeszcze z kołyski nie wyszedles...
I z gory przepraszam Cie za wyzwiska, troche mnie nosi jak czytam takie komentarze, bo jak niski trzeba miec poziom inteligencji zeby wymagac od tego typu filmu efektów specjalnych?? I w ogole jak mozna oceniac film nie ogladajac go??

ocenił(a) film na 10
herbul

Od herbula to nawet Forrest Gump był mądrzejszy. Co ja pisze Forrest w porównaniu do ciebie to profesor albo magister.

herbul

ha ha ha .... widac ze nie dojrzałeś do etgo filmu .... !! film mierzysz w ilosci efektów specjalnych w nim zwartych ... sztucznie ? prosze cie .. jesli nie ogladałe to wogóle po co się wypowiadasz .... abo jestes jakims dzieciakiem lub też sooba która się wogóle nie zastanawia na d tym co pisze ... rozumiem ..- gdybys napisał "nie, nie podobał mi sie" .. no ok (choc ja uwazam ze spokojnie zasłużył na 10/10)ale dobra każdy ma własne zdanie ... no wiesz ale to co napisałeś jest kompletnie yyyy... głupie .... piszesz :"NIE OBRZEJRZALEM GO ALE WIEM ZE TAK JEST BO NIE MA INNEJ OPCJI!!" podkreslając słowa "wiem ze tak jest bo ..." .... a niby skąd to możesz wiedzieć ...?

malibu18

Herbul jest marnym prowokatorem, który to o każdym filmie 'starszym' a jednocześnie kultowym pisze to samo.

ocenił(a) film na 10
herbul

Inteligentny i wrażliwy człowiek umie docenić prawdziwe dzieło,ale są też tacy,którzy czekają na wszczepy mózgowe,które umożliwią poczucie efektów specjalnych na swoim ciele :-).Produkt popkultury wypowiadający się o sztuce.Aby to robić trzeba mieć poczucie estetyki a nie serce z plastiku...pozdrawiam wszystkich fanów filmu i ludzi wrażliwych

ocenił(a) film na 10
herbul

W dawnych czasach, gdy nie było możliwości zastosowania takich efektów specjalnych, jak obecnie o jakości filmu decydowała tylko i wyłącznie część metoryczna, jego przesłanie. Dziś natomiast często bywa tak, że niedostatki w fabule i reżyserii są nadrabiane oszałamiającymi efektami sprecjalnymi.
Moim zdaniem przy ocenie filmu trzeba umieć dopasować swoją notę do okresu, w którym film powstał, do tamtejszej techniki i możliwości. Trzeba na dzieło spojrzeć ponadczasowo i dopiero wydać o nim swój sąd.
Jednak myślę, że do tego trzeba dorosnąć...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Leon_B_Fink

Zgadzam się z moim przedmówcą... Koleś, ty jesteś serio porąbany. Jak możesz oceniać filmy (na 1) skoro nawet go nie oglądałeś? Nie rozumiem tego... Jak można mieć 20 lat i nie widzieć żadnego starego filmu? To ja, chociaż mam 16 lat widziałem chyba z 3 razy więcej filmów od ciebie. Nie chodzi mi o to, że nie lubisz tego typu filmów, ale o sam fakt, że człowiek wykształcony powinien znać chociaż kilka tytułów, żeby mieć jakieś o nich zdanie i pojęcie... Prawdziwy krytyk filmowy, przy wystawianiu oceny nie kieruje się tym, że nie lubi tego typu filmów, tylko tym, czy film jest dobrze nakręcony, aktorzy grają odpowiednio itp... Zresztą widać, że wychodzi ci słoma z butów... Jesteś typem zwykłego buraka. Nie mam siły do takich ludzi.

herbul

jestes chory umysłowo ... bez komentarza...

herbul

Nie wstyd ci z takimi komentarzami występować na forum publicznym? Idź komentować 'Modę na sukces', a prawdziwe kino zostaw bardziej ucywilizowanym ludziom

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
herbul

Hmm no to masz problem....skup się na produkcjach 21 wieku, tyle że nie możesz skreślać najlepszych pozycji światowego kina tylko dlatego że przeszył Cię światopogląd skomputeryzowanej społeczności, która nie zna się na kinie....

herbul

oto post z "ojca chrzestnego":

OMGGG
NIEWIEM JAK TAK STARE FILMY MOGĄ BYĆ W TOP 100!! LUDZIE PRZECIEZ TAM JEST 0 EFEKTOW SPECJALNYCH! LUDZIE PRZECIEZ W TAKICH STARYCH FILMACH WSZYSTKO WYGLADA TAK SZTUCZNIE ZE AZ GŁOWA BOLI...TEN FILM NIE ZASŁUGUJE NAWET NA 1! NIE OBRZEJRZALEM GO ALE WIEM ZE TAK JEST BO NIE MA INNEJ OPCJI!! TO TAK SAMO JAKBY KOMPUTER Z PRZED 20 LAT MIALBY BYC LEPSZY OD TYCH WSPÓŁCZESNYCH! DOBRE FILMY ZACZYNAJA SIE JAK DO MNIE OD 1995 roku w ktorych sceneria, efekty, wyglad aktorow i muzyka bardziej mi odpowiada...pozdrawiam wszystkich

też się dałam nabrać na prowokację...

Swoją drogą, interesująca kwestia - gdyby prawdą było to, co piszesz, oznaczałoby to, że dobre filmy z biegiem lat robią się złe, bo technika wykonania wciąż idzie do przodu:) tak więc film jest dobry tylko do pewnego czasu... aż skończy się jego data ważności :)

ocenił(a) film na 9
ToJaWynalazlamSekator

Takie wpisy jak Herbula powodują u mnie atak szału. ja nie wiem , że ludzie mają radoche z bezsensownego krytykowania filmow , od tak sobie.
Najgorsze jest to, ze na temat prawie każdego fajnego filmu znajdzie sie jakas menda co wypisuje głupoty i tylko szarpie nerwy.

herbul

czyli tak wyglada IV RP? obrzucamy się błotem tylko dlatego,że mamy różne upodobania...

tiruriru

Proszę Cię, tylko nie mieszaj polityki.
Osobiście szanuję praktycznie każde zdanie/upodobanie, tylko zawsze mam prawo do wyrażenia swojej opinii na jego temat:)

PS. a kiedyś tak nie było? tak było jest i będzie... :/

Hanss_old

dzieki że sprowadziłeś mnie na ziemie może faktycznie przesadziłam... tak poza tematem gratuluje gustu masz bardzo ciekawą liste ulubionych filmów (i długą) pozdr

herbul

szkoda gadać, ludzie dajcie se już spokój :/ na takie posty nie powinno się odpowiadać to może by w końcu przestali pisać takie głupoty na forum

ocenił(a) film na 10
herbul

A ja z kolei nie wiem jak można mieć 20 lat i tak bredzić stary :/ rozumiem że film może się komus nie podobać ale ten "ktoś" powinien go chociaż obejrzeć. Jeśli wydaje ci się że można bezkarnie bluzgać na takie filmy to masz rację - wydaje ci się :P "Lot..." wielki jest i basta! to mówiłem ja Jarząbek :)

herbul

Kurwa, przecież to prowokoacja. Wy się wkurzacie, a koleś ma pewnie z was niezłą bekę ;)

No, ale jeśli to wszystko jest na serio, to żal mi typa ]:>

ocenił(a) film na 10
kill_some_time

też myślę że to prowokacja (i to marna :)) toteż nie odpowiedziałem do końca serio :P szkoda że nie ma innych typów prowokatorów niż udający (bądź nimi będący) skończonych idiotów :P pozdro!

ocenił(a) film na 10
herbul

Filmy są jak wino im starsze tym lepsze !!! Po prostu "Lot nad kukułczym gniazdem " czy "Ojciec chrzestny" są filmami kultowymi i rzaden cieć tego nie zmieni !

ocenił(a) film na 9
herbul

GOŚĆ MNIE ROZWALIŁ!!!!!!! Pierwszy wpis jemu dedykuje. jak można?????? Jak dla mnie zasłużenie w czołówce top 100

ocenił(a) film na 10
toldi20s

no herbul żal mi Ciebie, skoro film jest tak wysoko to znaczy, ze się ludziom podoba :) nie ważne, że stary, dobry film jest dobrym filmem :p

ocenił(a) film na 10
herbul

za 20 lat film któremu dałeś 10/10(Kroniki Riddicka)z tymi "niesamowitymi efektami specjalnymi" nie bedzie nawet w pierwszym 1000,a Lot nad ...,czy Ojciec ...nadal bedą w pierwszej 100.Zrobić efekty specjalne do "Bliskie spotkania trzeciego stopnia"to było wyzwanie.Jedynka Matrixa była zaje..pozostałe tylko dla kasy.

ocenił(a) film na 10
victim

amen! doskonałe podsumowanie całego tematu

herbul

Słabe, następnym razem postaraj się o lepsze prowokacje. Chociaż sądząc po ilości komentarzy parę osób doprowadziłeś do białej gorączki

użytkownik usunięty
herbul

az sie wierzyc nie chce jak ktos moze byc tak bezgranicznie glupi i krytykowac film nawet go nie ogladajac.dorosnij buraq!!!

Szkoda słów. Po prostu żenada!!! Dajcie sobie sp

herbul

Nie omieszkam się dołączyć. Ty kolego jesteś walnięty konkretnie !!! Krytykujesz jeden z najlepszych filmów wszech czasów. Większość ludzi na tym portalu tak myśli i dlatego jest na 5. Więc nie p*****l, że się dziwisz, że jest tak wysoko. Nie masz pojęcia o filmach. Lepiej nie wchodź na tą stronę.

ocenił(a) film na 10
herbul

chyba jak sie filmu NIE OGLĄDAŁO to nie powinno sie na jego temat wypowiadać...:/:/ łomatko...

ocenił(a) film na 10
herbul

hahahahahahahaha. Ludzi to jest to!! Ten gość zmienił moje patrzenie na świat kinematografii!!!!! hahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones